+420 739 224 965 podlahykorlin@outlook.cz

Budete po ní chodit možná po zbytek života, proto jejímu výběru věnujte náležitou pozornost. Měla by být funkční, příjemná na dotek a samozřejmě by se vám měla také líbit. Podlahová krytina dokáže udat tón celé místnosti. Jaký materiál si vybrat a kam se nejlépe hodí?

DŘEVO

Dřevo má výborné tepelné a izolační vlastnosti, dlouhou životnost a je vhodné pro alergiky. Dřevěná podlaha je oblíbená a vyhledávaná pro svůj přírodní vzhled a kvalitu. Vyrábí se z masivního dřeva a je pocitově teplá, měkká a příjemná na dotek. Jednou z předností přírodního dřeva je možnost jej opravit při vzniklém poškození.

KOBEREC

Koberce dokážou zútulnit, oživit či prohřát prostor tak, jako žádná jiná podlahovina. Nejsou překážkou ani v domácnostech s alergiky. Výzkumy dokazují, že v místnostech s koberci je o polovinu nižší koncentrace jemných prachových částic než v těch bez koberců. Při výběru je nejdůležitější to, do jaké místnosti ho plánujete položit, a tedy jak často bude vyžadovat údržbu. Koberce nejvyšší kvality jsou vyrobeny z vlny.

PVC / VINYL

Oba druhy jsou složeny z polyvinylchloridu, tedy umělého PVC materiálu. PVC podlahu najdete stočenou v kotoučích v různých šířkách a vinylovou zase v lamelách nebo dílcích. Pokud po nich přejdete naboso, zjistíte, že PVC je měkčí a vinyl tvrdší. Obě podlahy jsou pružné, snadno se pokládají a udržují. Jsou odolné vůči oděrům a vodě a méně náročné na údržbu. Hodí se prakticky do každé místnosti. Jsou rozměrově stálé a ve srovnání s krytinami z masivního dřeva nesesychají.

LAMINÁT

Laminátové podlahy se hodí do každého interiéru, díky „zacvakávacímu“ systému se velmi snadno a rychle montují, patří tedy mezi nejpoužívanější podlahové krytiny. Dají se kombinovat s podlahovým topením, je však třeba vybrat správnou podložku při montáži. Vrchní vrstva má obvykle ochrannou vrstvu proti škrábancům. Vysoce kvalitní jádra dřevotřískových desek poskytují zase dobrou ochranu proti padajícím předmětům a vodotěsná základová deska chrání proti navlhnutí povrchu.

Call Now Button